Селта и Барселона играят при резултат 1:1 в мач от 25-ия

...

НА ЖИВО: Селта - Барселона 1:1, опасности пред двете врати

Селта и Барселона играят при резултат 1:1  в мач от 25-ия кръг в Ла Лига. Всички забавни моменти ще отраим на Gong.bg .

Роберт Левандовски откри резултата в края на полувремето. Яго Аспас пък се разписа за домакините.

Още в 3-ата минута Педри напредна с дрибъл и подаде към Витор Роке. Бразилецт опита финт, с който да се измъкне, само че Карл Старфелт се намеси и предотврати по-сериозни рискове.

Седем минути по-късно Ламин Ямал насочи първия прецизен удар в мача. Крилото стреля с левия крайник, само че Гуаита плонжира и мазета.

⚠️ Lamine " Danger " Yamal
— FC Barcelona (@FCBarcelona)
Селта отговори с бърза офанзива, която мина през Яго Аспас на десния фланг. Той подаде към Странд Ларсен в наказателното поле и последва удар, само че Тер Стеген се намеси рутинно.

Каталунците сътвориха още една добра опция в средата на първата част. Ламин Ямал получи прекрасен дълъг пас в наказателното поле и смъкна топката към Педри с едно допиране. Последва пас с пета към Витор Роке, който обаче бе изпреварен и нападението не беше приключено.

В последната минута преди почивката Барселона съумя да поведе. Ламин Ямал комбинира с Роберт Левандовски. Полякът реализира ужасно първо допиране, след което последва кинжален удар в ъгъла на вратата.